Risicomeldingen geneesmiddelen per e-mail

Recalls en Direct Healthcare Professional Communication worden voortaan zo veel mogelijk per e-mail in plaats van per post verstuurd.

Als NVMO ondersteunen wij de beweging naar minder papierverspilling. Om deze reden willen we onderstaande graag onder uw aandacht brengen.

Farmaceutische bedrijven zijn verplicht om zorgverleners op de hoogte te houden van kwaliteitsdefecten en belangrijke (nieuwe) risico-informatie over een geneesmiddel. Daarvoor wordt een speciale procedure gebruikt waarbij officiële berichten (recalls of Direct Healthcare Professional Communication, DHPC’s) worden verstuurd in een envelop met het logo van een oranje of witte hand erop.

Deze procedure is sinds eind vorig jaar veranderd: de verzending gaat zo veel mogelijk per e-mail in plaats van per post. Dit is sneller en duurzamer en opgezet mede op verzoek van veel artsen.

Hierdoor zijn de farmaceutische bedrijven wel afhankelijk geworden van de beschikbaarheid van e-mailadressen van zorgprofessionals. De meeste bedrijven maken voor het verzenden van deze zogenaamde oranje-of-witte-handberichten gebruik van de diensten van de firma IQVIA. Op verzoek van de industrie heeft IQVIA een speciale pagina gemaakt (www.risicomeldingen.nl) waar zorgverleners zich voor de elektronische verzending van de recalls en DHPC’s kunnen aanmelden.

Meer informatie kunt u vinden op de websites van het CBG, de IGJ en de VIG.